Przekaż nam 1% podatku. Wpisz nasz KRS 0000 220 518 w swoim zeznaniu podatkowym lub skorzystaj z darmowego programu do rozliczenia PIT

Dieta-cud. Mieleckie spotkania ze zdrowiem

Jak jeść i nie przytyć? To marzenie niejednej kobiety, zapewne i mężczyzny. W Mielcu można było się dowiedzieć nie tylko o tym, jak przyrządzać niskokaloryczne potrawy, ale również, jak gotować zdrowo.  

10 grudnia w Samorządowym Centrum Kultury w Mielcu odbył się wykład Izabeli Lewosińskiej, promotorki zdrowia i autorki książki Kuchnia, którą polubisz. Zorganizował go mielecki klub zdrowia prowadzony przez lokalną filię Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh). W spotkaniu uczestniczyło 70 osób.

Prelegentka zwróciła uwagę słuchaczy na produkty, z których przygotowują swoje posiłki – ich jakość, ilość oraz urozmaicenie. Bez ograniczeń można sięgać na przykład po sałatki owocowo-warzywne oraz pojedyncze warzywa i owoce. Należy jednak uważać, z czego sporządzamy sosy, które do nich dodajemy. Dobrze jest też zastąpić śmietanę jogurtem naturalnym, a olej – oliwą z oliwek. Ważną rolę odgrywa częstotliwość spożywanych posiłków.     

W drugiej części spotkania uczestnicy degustowali potrawy wegetariańskie oraz mierzyli ciśnienie krwi i poziom cukru. Ogromnym powodzeniem cieszył się pasztet ze słonecznika. Rozchwytywane były również przepisy kulinarne oraz bezpłatne książki i czasopisma, zwłaszcza miesięcznik „Znaki Czasu”.

Czytaj o klubach zdrowia.

Złóż dar na działalność dobroczynną.

Przekaz 1% dla ChSCh (KRS 0000 220 518).

(aw)

Chrześcijańska Służba Charytatywna
ul. Foksal 8
00-366 Warszawa
Telefon:
(22) 31 31 425
E-mail:
biuro@bliskoserca.pl
Facebook
YouTube
Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij