Przekaż nam 1% podatku. Wpisz nasz KRS 0000 220 518 w swoim zeznaniu podatkowym lub skorzystaj z darmowego programu do rozliczenia PIT

Dieta kontra rak

Dieta kontra rak to tytuł wykładu, jaki miał miejsce 16 października 2010 r. w Klubie Zdrowia w Mielcu. Wygłosiła go pani Bożena R., która wygrała walkę z tą chorobą.

Pani Bożena na własnym przykładzie pokazała, że zmiana trybu życia, a przede wszystkim
odżywiania może dać szansę na wyleczenie. 

Coraz częściej spotykamy osoby, których to schorzenie dotyczy – chorych lub członków ich rodzin. Dlatego tak ważne jest, byśmy w jak najszerszym gronie przedstawiali przyczyny jego powstawania, sposoby jego zapobiegania i leczenia. Rak to choroba, której ludzie boją się najbardziej. Myślimy o nim jak o wyroku śmierci. Tak jednak nie musi być. To decyzje, które podejmujemy każdego dnia, mają bezpośredni wpływ  na sposób, w jaki żyjemy, a to z kolei na nasze zdrowie.

Wykład miał na celu zmotywować słuchaczy do podjęcia wszelkich możliwych starań, by unikać czynników rakotwórczych, przede wszystkim nieodpowiedniej diety.

„(...) rzekł Bóg: Oto daję wam wszelką roślinę wydającą nasienie na całej ziemi i wszelkie
drzewa, których owoc ma w sobie nasienie: niech będzie dla was pokarmem!” W nawiązaniu do tych słów została przygotowana degustacja potraw wegetariańskich. Każdy z uczestników spotkania otrzymał literaturę zdrowotną. Mógł także zmierzyć sobie poziom cukru we krwi, tkanki tłuszczowej i ciśnienie tętnicze. Następne spotkanie w listopadzie!

Czytaj więcej o klubach zdrowia prowadzonych przez ChSCh.

Złóż dar na działalność dobroczynną.

Pamiętaj o przekazaniu 1% podatku dla ChSCh (KRS 0000220518).

Serwis Informacyjny ChSCh

Chrześcijańska Służba Charytatywna
ul. Foksal 8
00-366 Warszawa
Telefon:
(22) 31 31 425
E-mail:
biuro@bliskoserca.pl
Facebook
YouTube
Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij