Przekaż nam 1% podatku. Wpisz nasz KRS 0000 220 518 w swoim zeznaniu podatkowym lub skorzystaj z darmowego programu do rozliczenia PIT

Klub Zdrowia w Mielcu: jak walczyć z depresją

11 listopada Klub Zdrowia w Mielcu prowadzony przez lokalną filię Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) zorganizował spotkanie zatytułowane Jak walczyć z depresją. Jego uczestnicy w tym roku mają szansę uniknąć jesiennej chandry.   

Depresja sezonowa, czyli przewlekłe znużenie, przemęczenie i ogólna niechęć do życia szczególnie nawiedza nas jesienią, kiedy dni stają się coraz krótsze, a noce dłuższe. Rano nie chce nam się wstawać z łóżka, bo za oknem wciąż jest ciemno, a spadek temperatury podpowiada, żeby raczej zostać w domu niż wychodzić na zewnątrz.

Uczestnicy piątkowego spotkania mogli się dowiedzieć, że aby zwalczyć jesienną obniżkę nastroju, trzeba odpowiednio zadbać o umysł i ciało. Z fizjologicznego punktu widzenia siłownia, basen czy jazda na rowerze pobudzają krążenie krwi oraz produkcję endorfin – hormonów szczęścia. Równie pomocne są chwile, kiedy możemy doświadczyć słońca. Dlatego nie należy przegapiać okazji do spacerów.

Klub Zdrowia w Mielcu działa od 2009 roku. Udział w jego zajęciach jest bezpłatny.

Czytaj więcej o klubach zdrowia.

Złóż dar na działalność dobroczynną.

(mp)

Chrześcijańska Służba Charytatywna
ul. Foksal 8
00-366 Warszawa
Telefon:
(22) 31 31 425
E-mail:
biuro@bliskoserca.pl
Facebook
YouTube
Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij