Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Mielec

Mielec: co jeść, jak jeść i ile?

15.05.2013, Kluby zdrowia

Fakt, że nasz organizm potrzebuje białka, to kwestia bezsporna. Pytanie tylko – w jakiej ilości? Na tę zagadkę odpowie najbliższe spotkanie Klubu Zdrowia w Mielcu.

Gościem spotkania organizowanego przez lokalną filię Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) będzie Bogdan Mazur, technolog żywności. Przytoczy on wyniki najnowszych badań naukowych na temat białka zwierzęcego i roślinnego. Dowiemy się m.in. jak jeść, co jeść i ile.

Od lat naukowcy toczą batalie o niezbędną ilość białka w diecie. Zastanawiają się także, które jest lepsze – roślinne czy zwierzęce.

Białko pochodzenia zwierzęcego jest łatwo przyswajalne i pełnowartościowe. Jednak spożywanie go w zbyt dużych ilościach niesie ze sobą pewne ryzyko, bowiem zawiera ono także cholesterol i tłuszcze nasycone. Białko roślinne co prawda nie zawiera wszystkich cennych aminokwasów, ale już odpowiednie połączenie kilku roślin daje nam pełnowartościowe białko. Produkty roślinne zawierają ponadto cenne witaminy i mikroelementy, których próżno szukać w mięsie. Należy pamiętać też, że przebiałkowanie organizmu grozi m.in. chorobami nerek i osteoporozą.

Więcej szczegółów poznamy podczas spotkania Klubu Zdrowia w Mielcu, które odbędzie się w sobotę, 18 maja w Domu Kultury przy al. Niepodległości 7, o godzinie 16. Wstęp wolny.

Czytaj więcej o klubach zdrowia.

Czytaj więcej o pomocy zdrowotnej.

Tekst: Justyna Libera

Pomóż nam

Na nasze projekty

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Podkarpacki
Filia Mielec
ul. Głowackiego 10/11
39-300 Mielec

Nr konta bankowego:
34 2030 0045 1110 0000 0277 3790

E-mail:

Wykonawca zbiórki odzieży
w województwie podkarpackim:

AVIDAL
Tel. kom.: 729 125 471Partnerzy filii

SCK Mielec logo

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij