Przekaż nam 1% podatku. Wpisz nasz KRS 0000 220 518 w swoim zeznaniu podatkowym lub skorzystaj z darmowego programu do rozliczenia PIT

Mielec: czy białko można znaleźć tylko w mięsie?

Czy Polacy spożywają za dużo czy za mało białka? Czy białko zwierzęce można zastąpić roślinnym? Co i w jakich ilościch powinniśmy spożywać, by nasze posiłki były pełnowartościowe? Na te i inne pytania odpowiedź poznamy już 16 marca na spotkaniu Klubu Zdrowia w Mielcu.

Na ostatnich zajęciach klubowicze poznali sekret długowieczności. Spotkanie prowadził aktywny zawodowo nauczyciel wychowania fizycznego, instruktor wspinaczki górskiej i trener kolarstwa górskiego w jednej osobie, pan Jacek Jaworski. Ma 72 lata, a sprawnością i charyzmą przewyższa niejednego dwudziestolatka. Podczas spotkania zdradził uczestnikom receptę na długowieczność, której podstawą jest osiem prostych zasad:

1. Regularna aktywność fizyczna;
2. Częste przebywanie na świeżym powietrzu;
3. Rozsądne korzystanie z życiodajnego światła słonecznego;
4. Odpoczynek dla ciała i umysłu;
5. Codzienne spożywanie przynajmniej ośmiu szklanek czystej wody;
6. Wstrzemięźliwość – trzeba odrzucić wszystko, co szkodzi i z umiarem korzystać z tego, co     dobre; 
7. Odpowiednie odżywianie;
8. Spokój.

Już w najbliższą sobotę na spotkaniu Klubu Zdrowia w Mielcu, prowadzonego przez lokalną filię Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh), dowiemy się czegoś więcej na temat właściwego odżywiania, a zwłaszcza białka w diecie. Prelegentem będzie Bogdan Mazur, technolog żywności, który przytoczy m.in. wyniki najnowszych badań naukowych na temat żywienia.

W programie spotkania oprócz wykładu będzie także degustacja zdrowych potraw oraz bezpłatne badania profilaktyczne. Początek zajęć w sobotę, 16 marca, o godzinie 15, w sali nr 1 Samorządowego Centrum Kultury w Mielcu (al. Niepodległości 7).

Czytaj więcej o klubach zdrowia.

Czytaj więcej o pomocy zdrowotnej.

Tekst: Justyna Libera

Chrześcijańska Służba Charytatywna
ul. Foksal 8
00-366 Warszawa
Telefon:
(22) 31 31 425
E-mail:
biuro@bliskoserca.pl
Facebook
YouTube
Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij