Przekaż nam 1% podatku. Wpisz nasz KRS 0000 220 518 w swoim zeznaniu podatkowym lub skorzystaj z darmowego programu do rozliczenia PIT

Mielec: czy można uniknąć cukrzycy?

Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) do 2030 roku cukrzyca stanie się siódmą co do częstości przyczyną zgonów na świecie. Czy możemy się przed nią ustrzec? O tym mowa będzie na najbliższym spotkaniu Klubu Zdrowia w Mielcu prowadzonego przez lokalną filię Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh).

U coraz większej liczby osób diagnozuje się cukrzycę typu 2. Klub zdrowia zaprasza na spotkanie z lekarzem Krzysztofem Kubiakiem, który opowie o profilaktyce i leczeniu cukrzycy, ze szczególnym uwzględnieniem właśnie cukrzycy typu 2.

– My, potencjalni pacjenci, mamy duży wpływ na zapobieżenie tej chorobie, a także na redukcję powikłań, kiedy już się pojawi – podkreśla wykładowca Krzysztof Kubiak.
Cukrzyca ma destrukcyjny wpływ na cały organizm. Z biegiem czasu może uszkodzić serce, naczynia krwionośne, oczy, nerki oraz układ nerwowy. Aż 50% osób cierpiących na tę chorobę umiera wskutek chorób serca i udaru mózgu.

Najbliższe zajęcia Klubu Zdrowia w Mielcu odbędą się w sobotę, 12 kwietnia, o godzinie 15 w Samorządowym Centrum Kultury przy Al. Niepodległości 7. Wstęp wolny.

Spotkania Klubu Zdrowia w Mielcu są współfinansowane przez Urząd Miasta Mielec.

Czytaj więcej o klubach zdrowia.

Czytaj więcej o pomocy zdrowotnej.

(jl)

Chrześcijańska Służba Charytatywna
ul. Foksal 8
00-366 Warszawa
Telefon:
(22) 31 31 425
E-mail:
biuro@bliskoserca.pl
Facebook
YouTube
Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij