Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Mielec

Mielec: czy można uniknąć cukrzycy?

9.04.2014, Kluby zdrowia

Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) do 2030 roku cukrzyca stanie się siódmą co do częstości przyczyną zgonów na świecie. Czy możemy się przed nią ustrzec? O tym mowa będzie na najbliższym spotkaniu Klubu Zdrowia w Mielcu prowadzonego przez lokalną filię Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh).

U coraz większej liczby osób diagnozuje się cukrzycę typu 2. Klub zdrowia zaprasza na spotkanie z lekarzem Krzysztofem Kubiakiem, który opowie o profilaktyce i leczeniu cukrzycy, ze szczególnym uwzględnieniem właśnie cukrzycy typu 2.

– My, potencjalni pacjenci, mamy duży wpływ na zapobieżenie tej chorobie, a także na redukcję powikłań, kiedy już się pojawi – podkreśla wykładowca Krzysztof Kubiak.
Cukrzyca ma destrukcyjny wpływ na cały organizm. Z biegiem czasu może uszkodzić serce, naczynia krwionośne, oczy, nerki oraz układ nerwowy. Aż 50% osób cierpiących na tę chorobę umiera wskutek chorób serca i udaru mózgu.

Najbliższe zajęcia Klubu Zdrowia w Mielcu odbędą się w sobotę, 12 kwietnia, o godzinie 15 w Samorządowym Centrum Kultury przy Al. Niepodległości 7. Wstęp wolny.

Spotkania Klubu Zdrowia w Mielcu są współfinansowane przez Urząd Miasta Mielec.

Czytaj więcej o klubach zdrowia.

Czytaj więcej o pomocy zdrowotnej.

(jl)

Pomóż nam

Na nasze projekty

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Podkarpacki
Filia Mielec
ul. Głowackiego 10/11
39-300 Mielec

Nr konta bankowego:
34 2030 0045 1110 0000 0277 3790

E-mail:

Wykonawca zbiórki odzieży
w województwie podkarpackim:

AVIDAL
Tel. kom.: 729 125 471Partnerzy filii

SCK Mielec logo

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij