Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Mielec

Mielec: Dziękuję, nie palę

25.04.2011, Pomoc osobom uzależnionym i współuzależnionym

Uczestnicy terapii antynikotynowej W ciągu pięciu dni rzucisz palenie!, którą w Mielcu zorganizowali wolontariusze Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh), osobiście mogli przekonać się o skuteczności proponowanej metody walki z uzależnieniem. Sześćdziesiąt procent uczestników, którzy dotrwali do ostatniego, piątego spotkania całkowicie przestało palić.     

„Kiedy rzucamy palenie, ważne, by przetrwać trzyminutowe okresy, w których mamy ochotę zapalić. Z czasem coraz łatwiej opanować nam chęć sięgnięcia po papierosa” – mówił pastor Mariusz Sobkowiak, zaproszony prelegent, który od wielu lat prowadzi kursy odwykowe dla osób uzależnionych od nikotyny.

Te i wiele innych praktycznych porad, m.in. dotyczących spacerów czy picia wody, można było usłyszeć podczas pięciu ciekawych spotkań, które odbyły się 11-15 kwietnia.

– Jednego dnia wypaliłam 10 papierosów, drugiego – sześć, trzeciego – trzy itd. – wspomina jedna z uczestniczek.

Biorący udział w terapii otrzymali także darmowe materiały dotyczące rzucania palenia, a ci, którzy wytrwali do końca – również zdrowia oraz duchowości, gdyż – jak przekonywał pastor Mariusz – ona również ma duże znaczenie w walce z uzależnieniem.

Wolontariusze ChSCh cieszą się z udanej akcji i już zapraszają jej uczestników oraz wszystkich zainteresowanych na majowe spotkanie Klubu Zdrowia w Mielcu.

Czytaj więcej o pomocy zdrowotnej ChSCh.

Złóż dar na działalność dobroczynną.

ChSCh jest organizacją pożytku publicznego. Przekaż jej 1% podatku (KRS 0000220518).

(aw)

Pomóż nam

Na nasze projekty

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Podkarpacki
Filia Mielec
ul. Głowackiego 10/11
39-300 Mielec

Nr konta bankowego:
34 2030 0045 1110 0000 0277 3790

E-mail:

Wykonawca zbiórki odzieży
w województwie podkarpackim:

AVIDAL
Tel. kom.: 729 125 471Partnerzy filii

SCK Mielec logo

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij