Przekaż nam 1% podatku. Wpisz nasz KRS 0000 220 518 w swoim zeznaniu podatkowym lub skorzystaj z darmowego programu do rozliczenia PIT

Mielec: jak „dobiec” do setki – recepta na długowieczność

Klub Zdrowia w Mielcu prowadzony przez lokalną filię Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) już w sobotę, 16 lutego podpowie, jak zwiększyć nasze szanse na długowieczność. Organizatorzy serdecznie zapraszają do Domu Kultury, przy al. Niepodległości 7 na godz. 15.

Od stycznia tego roku Klub Zdrowia w Mielcu wznowił działalność po kilkumiesięcznej przerwie. Styczniowe spotkanie dotyczyło chorób cywilizacyjnych oraz faktów i mitów na temat odżywiania. Prelegentka Patrycja Wołoszyk opowiedziała o chorobach cywilizacyjnych, do których zalicza się m.in. nowotwory, nadciśnienie, zawał serca – ich przyczynach i skutkach oraz profilaktyce.

Na kolejną prelekcję Klub Zdrowia w Mielcu zaprasza w najbliższą sobotę. Spotkanie upłynie pod hasłem Jak „dobiec” do setki – recepta na długowieczność. Wykład będzie dotyczył zasad i barier ruchu, a co za tym idzie aktywności fizycznej i ćwiczeń. Ponadto będzie mowa o suplementacji witaminy C i wpływie odżywiania na choroby nowotworowe.

Prelegentem będzie Jacek Jaworski, który prze wiele lat był trenerem kolarstwa górskiego, instruktorem wspinaczki górskiej, a obecnie uczy wychowania fizycznego. Pan Jacek codziennie godzinę biega, ponadto wspina się, uprawia nordic walking, jeździ na rowerze. A wszystko to robi, mając, uwaga!, 72 lata. Jest żywym przykładem na to, że wiek nie jest żadnym ograniczeniem. Trzeba tylko w porę o siebie zadbać.

W programie spotkania będzie także pomiar cukru, ciśnienia oraz degustacja zdrowej żywności. Udział jest bezpłatny. Początek o godzinie 15, w sali nr 1 Domu Kultury w Mielcu.

Czytaj więcej o klubach zdrowia.

Czytaj więcej o pomocy zdrowotnej.

Tekst: Justyna Libera

Chrześcijańska Służba Charytatywna
ul. Foksal 8
00-366 Warszawa
Telefon:
(22) 31 31 425
E-mail:
biuro@bliskoserca.pl
Facebook
YouTube
Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij