Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Mielec

Mielec: jak radzić sobie z depresją przy chorobie nowotworowej

14.11.2013, Kluby zdrowia

Klub Zdrowia w Mielcu, prowadzony przez lokalną filię Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh), zaprasza na ostatni z cyklu trzech wykładów poruszających tematykę nowotworów. Spotkanie odbędzie się w najbliższą sobotę.

W Polsce nowotwory są drugą co do częstości przyczyną zgonów, zaraz po chorobach układu krążenia. Na świecie zaś każdego roku na raka umiera ponad 7 mln osób. Według Światowej organizacji Zdrowia (WHO) aż 30% tych przypadków można by zapobiec. Wykrywalność nowotworów w Polsce jest słaba, większość przypadków źle rokuje. Kiedy usłyszymy od lekarza diagnozę „nowotwór”, nietrudno o depresję.

W listopadzie zajęcia klubu poprowadzi psychopedagog i promotor zdrowia Izabela Lewosińska. Podczas wykładu przedstawi ogólnie depresję, opowie jak się objawia. Powie także o sposobach radzenia sobie z nią. Zebrani goście podczas prelekcji usłyszą cenne wskazówki i praktyczne rady.

Oprócz prelekcji w klubie zdrowia jak zwykle odbędzie się też degustacja smacznych i zdrowych potraw wegetariańskich, będzie też możliwość wykonania prostych badań.

Najbliższe spotkanie Klubu Zdrowia w Mielcu już w sobotę, 16 listopada w Domu Kultury, przy al. Niepodległości 7. Początek zajęć o godzinie 15. Uczestnictwo w zajęciach jest bezpłatne.

Czytaj więcej o klubach zdrowia.

Czytaj więcej o pomocy zdrowotnej.

(jl)

Pomóż nam

Na nasze projekty

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Podkarpacki
Filia Mielec
ul. Głowackiego 10/11
39-300 Mielec

Nr konta bankowego:
34 2030 0045 1110 0000 0277 3790

E-mail:

Wykonawca zbiórki odzieży
w województwie podkarpackim:

AVIDAL
Tel. kom.: 729 125 471Partnerzy filii

SCK Mielec logo

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij