Przekaż nam 1% podatku. Wpisz nasz KRS 0000 220 518 w swoim zeznaniu podatkowym lub skorzystaj z darmowego programu do rozliczenia PIT

Mielec: praktyczna nauka nordic walking

Najbliższe spotkanie Klubu Zdrowia w Mielcu prowadzonego przez wolontariuszy Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) będzie poświęcone nordic walking. Zalety chodzenia z kijkami przybliży trener alpinizmu Jacek Jaworski. Wstęp wolny!

Jacek Jaworski to 73-letni czynny nauczyciel wychowania fizycznego, trener judo, alpinizmu i kolarstwa górskiego. Pan Jacek codziennie biega, a także jeździ na rowerze, wspina się i uprawia nordic walking.

Spacer z kijkami uprawiać może każdy, kto tylko czuje się na siłach. Korzyści płynące z treningu są wszechstronne. Nordic walking jest szczególnie polecany w profilaktyce nadwagi, osteoporozy i nadciśnienia. Angażuje aż 90% mięśni przy stosunkowo niewielkim wysiłku. Spacer z kijkami dotlenia organizm, przyśpiesza przemianę materii, polepsza samopoczucie. Spacerując w tradycyjny sposób, jesteśmy w stanie spalić w ciągu godziny około 280 kcal, natomiast trenując nordic walking spalamy nawet 400 kcal.

Zajęcia Klubu Zdrowia w Mielcu poświęcone chodzeniu z kijkami odbędą się w sobotę, 18 października, o godzinie 15 jak zawsze w Domu Kultury w Mielcu, przy al. Niepodległości 7 (sala nr 1). Na spotkanie można przynieść swoje kijki do nordic walking (jeśli ktoś takie posiada) – koniecznie z gumowymi zatyczkami. Wstęp wolny!

Czytaj więcej o klubach zdrowia.

Czytaj więcej o pomocy zdrowotnej.

(jl)

Chrześcijańska Służba Charytatywna
ul. Foksal 8
00-366 Warszawa
Telefon:
(22) 31 31 425
E-mail:
biuro@bliskoserca.pl
Facebook
YouTube
Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij