Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Mielec

Mielec: praktyczna nauka nordic walking

13.10.2014, Kluby zdrowia

Najbliższe spotkanie Klubu Zdrowia w Mielcu prowadzonego przez wolontariuszy Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) będzie poświęcone nordic walking. Zalety chodzenia z kijkami przybliży trener alpinizmu Jacek Jaworski. Wstęp wolny!

Jacek Jaworski to 73-letni czynny nauczyciel wychowania fizycznego, trener judo, alpinizmu i kolarstwa górskiego. Pan Jacek codziennie biega, a także jeździ na rowerze, wspina się i uprawia nordic walking.

Spacer z kijkami uprawiać może każdy, kto tylko czuje się na siłach. Korzyści płynące z treningu są wszechstronne. Nordic walking jest szczególnie polecany w profilaktyce nadwagi, osteoporozy i nadciśnienia. Angażuje aż 90% mięśni przy stosunkowo niewielkim wysiłku. Spacer z kijkami dotlenia organizm, przyśpiesza przemianę materii, polepsza samopoczucie. Spacerując w tradycyjny sposób, jesteśmy w stanie spalić w ciągu godziny około 280 kcal, natomiast trenując nordic walking spalamy nawet 400 kcal.

Zajęcia Klubu Zdrowia w Mielcu poświęcone chodzeniu z kijkami odbędą się w sobotę, 18 października, o godzinie 15 jak zawsze w Domu Kultury w Mielcu, przy al. Niepodległości 7 (sala nr 1). Na spotkanie można przynieść swoje kijki do nordic walking (jeśli ktoś takie posiada) – koniecznie z gumowymi zatyczkami. Wstęp wolny!

Czytaj więcej o klubach zdrowia.

Czytaj więcej o pomocy zdrowotnej.

(jl)

 

 

Pomóż nam

Na nasze projekty

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Podkarpacki
Filia Mielec
ul. Głowackiego 10/11
39-300 Mielec

Nr konta bankowego:
34 2030 0045 1110 0000 0277 3790

E-mail:

Wykonawca zbiórki odzieży
w województwie podkarpackim:

AVIDAL
Tel. kom.: 729 125 471Partnerzy filii

SCK Mielec logo

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij