Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Mielec

Mielec: zainwestuj w zdrowie

7.01.2013, Kluby zdrowia

12 stycznia po kilkumiesięcznej przerwie swoje zajęcia wznowi Klub Zdrowia w Mielcu prowadzony przez lokalną filię Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh). Tego dnia odbędzie się wykład pt. Zdrowie – życiowa inwestycja.

Prelegentka, Patrycja Wołoszyk, opowie o chorobach cywilizacyjnych, o ich przyczynach, skutkach, o tym, jak się ich wystrzegać oraz co zrobić, gdy już się pojawią. Udział w spotkaniu klubu zdrowia będzie jak zawsze bezpłatny.

Pod pojęciem „choroby cywilizacyjne” kryje się szereg mniej i bardziej poważnych schorzeń od nadciśnienia i otyłości przez cukrzycę aż po nowotwory. Dolegliwości te są nieodłącznym elementem postępu cywilizacyjnego i zapada na nie większość społeczeństwa. Medycyna często jest wobec nich bezradna. Warto zatem zwrócić się w stronę profilaktyki i zawczasu podjąć działania, które zahamują rozwój chorób cywilizacyjnych, a nawet je wyeliminują. Prelegentka przybliży gościom osiem prostych zasad zdrowia (dieta, ruch, woda, światło słoneczne, abstynencja, powietrze, odpoczynek, zaufanie), których stosowanie na co dzień zminimalizuje wystąpienie jakichkolwiek dolegliwości.

– Coraz więcej osób choruje na choroby cywilizacyjne, nawet nie zdając sobie z tego sprawy. Podczas spotkania podzielę się z uczestnikami wiedzą z zakresu łatwej, prostej i bezpiecznej profilaktyki. Opowiem także o faktach i mitach na temat odżywiania – mówi Patrycja Wołoszyk.

Zajęcia Klubu Zdrowia w Mielcu odbędą się w Domu Kultury, przy al. Niepodległości 7, o godz. 15 (sobota, 12 stycznia). Na spotkaniu będzie możliwość zaopatrzenia się w literaturę prozdrowotną. Będzie też można wykonać bezpłatny pomiar ciśnienia oraz poziomu cukru, obliczyć swój BMI (współczynnik masy ciała) oraz skosztować zdrowych i smacznych potraw wegetariańskich.

Czytaj więcej o klubach zdrowia.

Tekst: Justyna Libera

Pomóż nam

Na nasze projekty

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Podkarpacki
Filia Mielec
ul. Głowackiego 10/11
39-300 Mielec

Nr konta bankowego:
34 2030 0045 1110 0000 0277 3790

E-mail:

Wykonawca zbiórki odzieży
w województwie podkarpackim:

AVIDAL
Tel. kom.: 729 125 471Partnerzy filii

SCK Mielec logo

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij