Przekaż nam 1% podatku. Wpisz nasz KRS 0000 220 518 w swoim zeznaniu podatkowym lub skorzystaj z darmowego programu do rozliczenia PIT

Sposoby na raka. Seria trzech wykładów w Mielcu

Po wakacyjnej przerwie wznawia działalność Klub Zdrowia w Mielcu, prowadzony przez lokalną filię Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh). Na początek wolontariusze przygotowali serię trzech wykładów na temat chorób nowotworowych. Udział w programie jest bezpłatny.

Podczas comiesięcznych spotkań kolejno będą poruszane zagadnienia dotyczące profilaktyki chorób nowotworowych, metod leczenia raka oraz depresji związanej z chorobą nowotworową.

Pierwsze spotkanie będzie poświęcone prewencji chorób nowotworowych. Zajęcia poprowadzi lek. med. Grażyna Kuczek.

– W Polsce zachorowania na nowotwór mają związek przede wszystkim z paleniem tytoniu. Przyczyną jest także złe odżywianie. Badania naukowe dowiodły, że odpowiednio skomponowana dieta owocowo-warzywna ma działanie profilaktyczne – doradza doktor Grażyna Kuczek. – Nowotwór to choroba, której warto przede wszystkim zapobiegać, ponieważ wykrywalność raka jest późna, a to wiąże się ze złymi rokowaniami. Warto poznać czynniki ryzyka i robić badania przesiewowe, np. cytologię, kolonoskopię. To, co my możemy zrobić dla siebie, to profilaktyka.

Rak jest jedną z głównych przyczyn zgonów na świecie. Zabiera około 7,6 miliona istnień ludzkich rocznie. 30% przypadków śmierci z powodu nowotworu można zapobiegać, gdyż są spowodowane złym stylem życia – otyłością, niewłaściwym odżywianiem, brakiem aktywności fizycznej, paleniem tytoniu, spożywaniem alkoholu.

Najbliższe spotkanie Klubu Zdrowia w Mielcu odbędzie się w sobotę, 21 września w Domu Kultury w Mielcu, przy al. Niepodległości 7. Początek zajęć o godzinie 16. Wstęp wolny.

Czytaj więcej o klubach zdrowia.

Czytaj więcej o pomocy zdrowotnej.

(jl)

Chrześcijańska Służba Charytatywna
ul. Foksal 8
00-366 Warszawa
Telefon:
(22) 31 31 425
E-mail:
biuro@bliskoserca.pl
Facebook
YouTube
Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij