Przekaż nam 1% podatku. Wpisz nasz KRS 0000 220 518 w swoim zeznaniu podatkowym lub skorzystaj z darmowego programu do rozliczenia PIT

W czym tkwi potęga witamin i minerałów?

– Potencjał długości życia człowieka to około 100–120 lat. Co zrobić, by osiągnąć ten wiek? – tymi słowami Barbara Rydzowska z mieleckiej filii Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) wprowadziła uczestników spotkania lokalnego klubu zdrowia w temat W czym tkwi potęga witamin i minerałów. Był to tytuł wykładu wygłoszonego 15 stycznia przez zaproszoną prelegentkę.

Temat stanowił kontynuację zagadnienia podjętego na poprzednich zajęciach klubu.  

– Dostarczanie organizmowi odpowiedniej ilości witamin i minerałów jest drugim po unikaniu picia i palenia warunkiem zdrowia i długowieczności. Człowiek potrzebuje 91 składników odżywczych: 60 minerałów, 16 witamin, 12 podstawowych aminokwasów i 3 podstawowych tłuszczów – mówiła wykładowczyni. – Składniki te powinniśmy dostarczać naszemu organizmowi przede wszystkim z pożywieniem.

Podczas spotkania dyskutowano także o wpływie uprzemysłowienia i zanieczyszczenia środowiska na dostępność zdrowej żywności.

Uczestnicy otrzymali przepisy wegetariańskie i mogli zmierzyć sobie poziom cukru, ciśnienie krwi oraz poziom tkanki tłuszczowej. Rozdano także darmowe egzemplarze miesięcznika „Znaki Czasu”, w którym omówione zostały poruszone podczas wykładu zagadnienia. Kolejne zajęcia w klubie zdrowia już w lutym.

Czytaj więcej o klubach zdrowia prowadzonych przez ChSCh.

Złóż dar na działalność dobroczynną.

ChSCh jest organizacją pożytku publicznego. Możesz przekazać jej 1% podatku (KRS: 0000220518). Pobierz bezpłatny program do wypełniania PIT-ów: www.program-pit.net

(aw)

Chrześcijańska Służba Charytatywna
ul. Foksal 8
00-366 Warszawa
Telefon:
(22) 31 31 425
E-mail:
biuro@bliskoserca.pl
Facebook
YouTube
Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij